Zažít Vimperk jinak

Sousedé, kamarádi, občané Vimperka, přijďte!

Vykročme z našich domovů v sobotu 16.9. a potkejme se venku v ulicích Pivovarská a Rožmberská na akci Zažít Vimperk jinak, která se koná v rámci Zažít město jinak.

 

 

Na co se těšit?

To musíte zažít…

Rozhodně musíte zažít atmosféru slavnosti Zažít Vimperk jinak. Budeme dělat maximum pro to, abychom se my, ale i Vy dobře bavili. Už teď se našlo ve Vimperku téměř sto dobrovolníků, kteří zajišťují jednotlivá stanoviště, nosí lavičky, tisknou a roznáší plakáty, vytváří kulisy na divadlo apod.
Oblečte se tak, abyste mohli dělat cokoliv, najezte a napijte se tak, aby se do vás ještě něco vešlo. Přijďte dobře naladěni! (Dress code: do pohody.)

To musíte slyšet a vidět…

* Kapela Jazzika z Kaplice * The Plumpies * Taneční vystoupení Čhave Devlester * Martina Pivoňková a David Holc * Brnky Boys * Divadlo Půlnoc a pohádka O Perníkové chaloupce * Harfenistka Jana Kazdová * Piáno a zpěv v podání Jany Tomáškové * Veronika Spiegelová a Václav Dufek * West coast swing * Moderátor Mirek Hokeš *

To musíte zkusit…

Toho, co musíte zkusit, bude opravdu hodně. Připravili jsme aktivity pro celou rodinu. Pro nejmenší pískoviště, pro většinu všechno, pro babičky korálkobraní, pro dědečky klobása, pivo a aktivity s vnoučaty 🙂

Tvořivé dílny

Pokud rádi vyrábíte, nezapomeňte navštívit naše tvořivé dílny! Můžete si vyzkoušet např. malování na kameny, výrobu zvířátek ze dřeva nebo výrobu keramiky. Dále si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak se maluje handicapovaným. To vše a mnoho dalšího si můžete po celý den užít a zažít v našich tvořivých dílnách! Těšíme se na Vás!

 

Lezení na stěnu

Na náměstí U Jelena bude lezecká stěna. Vybavení pro malé i velké lezce je připraveno. Stejně tak zkušený a ochotný personál, který se bude starat o Vaše bezpečí na lezecké stěně. Tak přijďte zažít Vimperk jinak a vyzkoušet si lezení Mimochodem, vše zdarma díky Strojírnám Vimperk!

Lezení na basy od piva

Znáte tuto disciplínu? Ti, co znají, jistě přijdou, těm, co neznají, doporučujeme. Soutěžíme, kdo postaví nejvíce bas od piva na sebe. Samozřejmě budete jištěni 🙂 Kdo vyhraje, může se těšit na jistě příjemnou cenu od Šumavského pivovaru. Soutěž pro malé i velké.

 

Cvičení pro děti i dospělé a OPEN DAY ve Fitness Vimperk

Celý tým Fitness Vimperk “Move to live” se na Vás těší. Věříme, že si společně krásně zacvičíte. Cvičí se ve vyvýšené části bývalé tržnice (nyní parkoviště) hned vedle vstupu do restaurace MIŠ-MAŠ. Kompletní zázemí fitness (záchody, sprchy, šatny) bude k dispozici. Navíc po celý den bude ve Fitness Vimperk OPEN DAY.

Minigolf

Nechte se překvapit, originální minigolf přímo na ulici.

Korálkobraní

Přijďte si vyrobit originální šperk pro vás či vaše blízské.

Jízda zručnosti

Vykoušejte, jak šikovní jste Vy nebo Vaše děti na kole. Pod dohledem zkušených trenérů z kroužku sportovní všestrannosti při DDM Vimperk a Bike klubu Vimperk projíždějte připravené překážky a nástrahy. K dispozici bude několik kol na půjčení, nicméně doporučujeme přivést si svoje.

Kreslení na silnici

V Suezu budeme kreslit a kreslit a kreslit a bude to tam mooooc krásné. Křídy máme, pokud přinesete vlastní, zlobit se určitě nebudeme. Pozor, kreslit se bude jen na asfalt!!! 🙂

 
 

Jóga

Začněte den aktivně s Petrou Hříbalů. Jóga bude probíhat v budově Fitness Vimperk.

RC modely

Něco pro kluky a táty. Kluci z RC Offroad Trial Vimperk pro vás připravili testovací trať. Využijte jedinečné příležitosti, kdy Vám umožní řídit jejich RC auta (což se dosud nepodařilo leckteré jejich manželce:-)) a vyzkoušejte, co všechno tyhle zázraky na čtyřech kolech dokážou projet. Pozor, tato atrakce může být návyková.

 

Sportovní aktivity s Gymnastkami Vimperk

Gymnastky Vimperk připravili v úseku u Domu služeb různé sportovní atrakce. Garantujeme, že některé sportovní aktivity uvidíte přímo na ulici poprvé. Staň se na chvíli gymnastkou / gymnastou, odměna tě nemine.

Školení první pomoci a prohlídka sanitky

Integrovaný záchranný systém Vimperk (čti záchranka) nebude chybět. Zajděte si prohlédnout vůz záchranné služby, ujistěte se, že umíte podat první pomoc, nechte si změřit tlak. Zajímá vás něco jiného? Prostě se zeptejte.

 

Deskové hry a hlavolamy

Hry všeho druhu, vší chuti. Zapojte svoji hlavu a odpočiňte na chvíli od sportovních aktivit a hudebních radovánek.

Pískoviště

Dejte si pivko nebo kávičku. Není čeho se bát. Auta na ulici nahradí pískoviště a jiné dětské atrakce…

Tkalcovský stav

“V hovorové mluvě a někdy i v odborné literatuře se označení stav používá také pro moderní tkací stroje. Naproti tomu například podle německé normy (DIN 6 300) se má výraz tkalcovský stav (Webstuhl) používat jen pro nástroje s ručním zanášením útků. Útková nit je navinutá na cívce umístěné v člunku, který se původně prohazoval mezi osnovní niti rukou a později přes tzv. pudítko, poháněné ručním tahem za šňůru nazývanou doják nebo cukátko…” Teorii již znáte, teď praxe s Mirkou Kunešovou:-).

A mnoho dalších atrakcí …

To musíte ochutnat

V ulicích na Vás čekají všelijaké dobroty. Cukrárna U Jelena nabídne sladkosti, Šumavský pivovar před květinářstvím U Aničky osvěží řízným pivem, o kousek výše v Suezu můžete na ulici ochutnat některý z míchaných koktejlů improvizovaného baru Westlife, hned to zapít kafíčkem Ve Skále a pak už se jen rozhodnout, zdali je lepší klobása u stánku Pizzerie Marco či ve stánku hostince Na Koreji.

V prostoru mezi restaurací Westlife a kavárnou Ve Skále bude hodovní stůl, kde můžete nahromaděné jídlo v poklidu sníst za doprovodu libých tónů piana. Budete se moci přiučit kuchařskému řemeslu. Lokální gastroguru Karel Harazim bude před Vašimi zraky realizovat ty nejzásadnější recepty, které nemohou chybět v žádné menu Michelinské restaurace.

Třešničkou na dortu je pak soutěž o nejlepší buchtu nebo koláč. Upečte a přineste buchtu a porovnejte své umění s ostatními. Pokud nechcete péct, tak pojďte aspoň ochutnávat, kritizovat, chválit a hlavně se dobře bavit.

Charitativní bufet

V rámci akce Zažít Vimperk jinak můžete zažít „sněz, co můžeš“ trochu  jinak – „dej, kolik můžeš“. Výhodou je, že při této obměně necítíte nepříjemný tlak v oblasti břicha, ale hřejivý pocit v okolí srdce. Princip je jednoduchý – přineste každý svou oblíbenou pochutinu v co největším množství a darujte ji našemu charitativnímu bufetu. Přinést můžete cokoliv (spíše slaného) – chlebíčky, jednohubky, saláty, sýrové šneky, pizzu, nakladačky, slaný koláč, domácí chléb – zkrátka cokoliv Vás napadne. Ostatní návštěvníci bufetu si následně mohou Váš výtvor za libovolnou částku koupit a zkonzumovat. Výtěžek z prodeje pochutin bude prostřednictvím Šumavy na nohou  darován na sbírku pro osmnáctiletou Aničku z Vimperka, která nemůže v důsledku svého postižení chodit a „klasický“ invalidní vozík je pro ni nevhodný. Potřebuje proto speciální vozík s motorovým pohonem, na kterém může pololežet a který bude pro její blízké snadněji ovladatelný. A tak Vás všechny vyzýváme – pečte, smažte, míchejte, vařte, gratinujte, dušte, zapékejte, uďte, nakládejte, blanšírujte… – a podpořte nejen jídlem, ale i jeho nákupem náš charitativní bufet!

To musíte “vyhandlovat”…

Blešák je společenská událost. Tento je spojený se soutěží o nejlepší buchtu nebo koláč. Blešákové věci tak budou sousedit s příjemnou vůní a talíři plnými sladkostí. Zároveň bude místem, kde můžete zpeněžit své nálezy ze sklepů a půd. Prostě věci, které máte doma a už je nepotřebujete. Kompletní informace a pravidla blešáku najdete zde.

To musíte navštívit…

Současně se slavností Zažít Vimperk jinak otevírá město Vimperk kulturní památky v rámci Dnů evropského dědictví, tak nezapomeňte navštívit nejzajímavější památky města, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Více informací zde.

A nakonec technická!

– Akce se koná za každého počasí. Máme připravenou i mokrou variantu, kdy většina atrakcí bude realizována v budovách ulic Pivovarská či Rožmberská. Sledujte náš web a FB, budeme včas informovat.

Pozor: Zavřeme ulici Pivovarská v úseku od pošty po hostinec Na Koreji v sobotu 16. září od 6:00 do neděle 3:00. Značená objízdná trasa bude přes ulici Hřbitovní a Purkártovu kolem nemocnice. Náměstí bude z Pivovarské ulice přístupné standardně. Po dobu akce nesmí stát ani parkovat auta ve zmíněném úseku ulice Pivovarská, na parkovišti (bývalá tržnice) a v ulici Rožmberská. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace, v případě potřeby neváhejte kotaktovat pořadatele akce na telefonu 736 776 432.

– Kam na záchod? K dispozici je vám každá restaurace či kavárna v místě konání akce. Nebojte se vlka nic a dojděte si na záchod, aniž byste si museli něco koupit (Samozřejmě, nikdo se zlobit nebude, když si něco koupíte:-)

Zveme vás na místní hudebníky i kapelu Jazzika. Zveme vaše ratolesti na skákání panáka, kreslení na silnici, sportovní aktivity. Zveme vás na divadlo. Zveme vás na tvořivé dílny. Zveme vás na jógu. Zveme vás na občerstvení na ulici, snídani kdesi. Zveme vás na lezeckou stěnu či lezení na basy od piva. Zveme vás, abyste se k nám připojili a přiložili ruku k dílu, ať už pečete dorty, čepujete pivo, máte skvělý nápad na program, chcete vystavit svá umělecká díla a nebo nám jen chcete pomoct s organizací. Těšíme se na vás!

Chcete-li se zapojit nebo se dozvědět více, kontaktujte nás na e-mailu info@vimperkzije.cz nebo telefonu 736 776 432 (Petr Samek). Nebo jednoduše přijďte na setkání dobrovolníků každou neděli v 17:00 na Vodníku ve Vimperku, která se konají 20.8, 27.8, 3.9, 10.9.


Děkujeme partnerům slavnosti