Tradiční výběh na Boubín

Akce pro všechny co si chtějí užít hezké nedělní dopoledne v přírodě. 19.11.2017 v 09:30 již tradiční výběh na Boubín. Sraz u restaurace AMA “U Marousků”. Každý běží dle svých možností.

Z důvodů kalamity a uzavřeného pralesa, změna trasy.

AKTUALIZOVÁNO:
Tradiční výběh na Boubín, aneb tentokrát na Světlou horu a Vlčí kámen (díky Luťáku za nápad:-)) Myslím, že to bude důstojná náhrada. Nevím, kolik tam bude padlých stromů, ale dle dostupných informací to není nijak dramatické (oproti Boubínu).

Je to cca 10 km z Vimperka -> Klášterec -> Zadem na Starou Lipku -> Světlohorská nádrž -> Světlá hora -> Vlčí kámen (1090 mnm). Koukněte na mapu.

Pro servisní týmy doporučujeme nechat auto u Švajglovky a vytáhnout kočárky, krosničky a nebo prostě jen děti po červené na Světlou a pak už je to 500m na Vlčí kámen. Tam dáme nějakou dobrotu a každý dle libosti (chápej – běh až do Vpk či uprosit nějakého řidiče) domu… Pro děti jsme připravili stopovačku. Více informací zde.

I pro milovníky historie máme kvalitní nabídku – Vlčí kámen je místo, kde zastřelili posledního vlka na Šumavě. Poslední vlk na Šumavě (pomineme-li jedince, kteří se sem zatoulají z Bavorska ještě dnes) byl zastřelen 2. prosince 1874 knížecím stavitelem Janem Štěrbíkem z Vimperka (1830 – 1895) právě na tomto místě. A proto že to byl vlk toho času poslední, byl za odměnu vycpán a umístěn do muzea na Ohradě u Hluboké nad Vltavou.
Sraz necháme u Marousků, ať v tom neděláme bordel na další ročníky…

Nečekejte žádnou organizaci, společně výběhneme a pak každý za své:-) Sejdeme se nahoře… Všichni co to “dají” pod hodinu mají bezvýznamné plus a můžou si udělat pašáka!:-) (nezapomeňte si to změřit)

Takže v neděli 19.11.2017 v 9:30 zdar a sílu! 🙂

Tak se těšíme!
Vimperk žije!